Eilat

Eilat dovolenka, mapa Izraela

Eilat, Červené more

Eilat je najjužnejšie mesto v Izraeli, rozprestierajúce sa v najsevernejšom cípe pobrežia Červeného mora a zároveň je súčasťou Negevskej púšti. Eilat je považovaný za prekrásnu oázu a populárne letovisko, kde je po celý rok teplé, slnečné počasie, takmer bez zrážok. V letných mesiacoch tu teplota prekračuje 40°C a v zimných mesiacoch je tu príjemných 21°C. Eilat sa nachádza v Akabskom zálive, na severe Červeného mora, ktorý je považovaný za jednu z najpopulárnejších potápačských destinácii na svete. Pokojné blankytné vody Červeného mora sú domovom prekrásnych korálových útesov, tisícky druhov farebných rýb a morských živočíchov.

Jemné piesočnaté pláže, korálové útesy a nočný život púštnej krajiny je obľúbeným miestom pre milovníkov potápania šnorchlovania, odpočinku na pláži a zábavy. Okrem vodných aktivít môžete absolvovať ťavie safari, deti poteší veľké Delfinárium. isť sa pozrieť do Korálového podvodného observatória, ktoré sa nachádza na najkrajšej pláži Coral Beach.

Dovolenka v Eilate, Izrael

Eilat ponúka netradičnú atrakciu, pozorovanie vtákov. Mesto sa nachádza v blízkosti troch svetadielov a preto tu môžete vidieť množstvo druhov krásnych vtákov. Priamo v centre sídli organizácia IBCE, ktorá združuje milovníkov operencov. V morskej, biologickej, výskumnej stanici si môžu zaplávať s delfínmi alebo sa s nimi aj odfotografovať. Oddýchnuť si môžete vo veľkej drevenej lode Rafsoda, kde nájdete niekoľko reštaurácii a barov. Náboženské a biblické príbehy si môžete ísť pozrieť do Kings city – zábavnom parku, ktorý sa nachádza v areáli hotela vedľa lagúny Stella Maris.

Výhodná poloha mesta umožňuje navštíviť krajiny ako je Egypt alebo Jordánsko, ktoré sú iba na skok. Vo vzdialenosti 10 kilometrov sa tu nachádzajú tri nádherné letoviská v troch krajinách. Eilat, Taba a Akaba. Egypt vás očarí pyramídami v Gize, v Jordánsku vám dych vyrazí tisíc rokov staré skalnaté mesto Petra. Toto unikátne mesto niektorí priraďujú k siedmim divom sveta.